Zájezd Itálie s ochutnávkou italských specialit

Zájezd Itálie s ochutnávkou italských specialit

KULINÁŘSKÉ SRDCE ITÁLIE 

Požitkářsko-poznávací zájezd pro všechny milovníky italské kuchyně spojený s ochutnávkou všech nejvybranějších italských gastronomických specialit: pravý parmezán – balzamický ocet – parmská šunka – mortadella – nugát – torrone – skvělé těstoviny – a k tomu všemu spousta památek, které stojí za to vidět! Doprava autobusem, odjezd z Olomouce. Ubytování je zajištěno v hotelu se snídaní. Bez nočního přejezdu! 

NEZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU

 

1. den:

Brzy ráno odjezd do Itálie. Cesta přes rakouské a italské Alpy kolem krásného jezera Wörthersee do malého městečka SAN DANIELE, kde se vyrábí druhá nejslavnější italská šunka. Krátká prohlídka centra s benátskými paláci a Palladiovou městskou bránou. Přejezd do Pádské nížiny a ubytování.

2. den:

Exkurze ve staré rodinné manufaktuře vyrábějící pravý balzamický ocet (ochutnávka min. dvou druhů aceto balzamico tradizionale DOP přímo ze sudů, z toho jeden druh zrající 100 let; bufet s tradičními místními výrobky a vínem). Možnost nákupu. Poté návštěva SABBIONETY, rezidence rodu Gonzaga (památka UNESCO): vévodské paláce, unikátní renesanční Scamozziho divadlo (první volně stojící v Evropě). Krátká zastávka v COLORNU (zámek Marie-Luisy, vdovy po Napoleonovi - exteriér). V podvečer prohlídka historického centra MODENY, především jedné z nejcennějších románských katedrál v Itálii (UNESCO), volý čas k procházkám a na večeři. Návrat do hotelu.

3. den:

Po snídani cesta do LANGHIRANA: degustace pravé parmské šunky a exkurze v manufaktuře; možnost nákupu. Na úpatí Apenin návštěva dokonale zachovaného štředověkého městečka CASTELL´ARQUATO. Odpoledne prohlídka starobylé CREMONY, města spojeného s Claudiem Monteverdim, houslařstvím (je možné navštívit Stradivariho muzeum), středověkou ovocnou směsí mostarda di Cremona a nugátem torrone. Volý čas k návštěvě historických cremonských cukráren, popř. k večeři. Přejezd do hotelu.

4. den:

Exkurze v jediné sýrárně, která vyrábí pravý parmezán z mléka vzácných "červených krav" (vacche rosse), ochutnávka a možnost nákupu. Podrobná prohlídka PARMY s jejím nepřeberným bohatsvím památek.

5. den:

Celodenní pobyt v BOLOGNI - místě, kde vznikla mortadella a tortellini. Můžete s průvodcem nebo sami navštívit historické "pastificio" (výrobnu domácích těstovin a cukrárnu v jednom) Paolo Atti, staré cukrárny Majani a Gamberini, bohatě zásobená lahůdkářství v uličkách kolem staré univezrity... Volný čas na nákupy, procházky a večeři. Kolem 21:00 odjezd do ČR.

6. den:

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

 

Cena zahrnuje:

dopravu klimatizovaným autobusem, 4x ubytování v hotelu, 4x snídaně, služby průvodce.