Poznávací zájezd Švýcarsko švýcarské železnice

Poznávací zájezd Švýcarsko švýcarské železnice

KOUZELNÝ SVĚT HORSKÝCH ŽELEZNIC 

NEZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU

 

Cestování po švýcarských Alpách železnicí zapsanou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Poznávací zájezd po kolejích švýcarských železnic, odjezd z Olomouce, doprava autobusem, bez nočního přejezdu. Ubytování v hotelu, polopenze v ceně. 

1. den:

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem nebo Německem do Švýcarska, ubytování v oblasti Thusis.

2. den:

Od této chvíle až do posledního dne jsou všechny cesty vlakem. Přejezd vlakem přes soutěsku Předního RýnaRHEINSCHLUCHT. Návštěva kláštera DISENTIS (nejstaršího ve Švýcarsku). Přejezd (mj. přes Langwieský viadukt) do AROSY, nádherného střediska uprostřed hor – možnost vyjížďky gondolovou lanovkou na WEISSHORN (2 653 m). Jízda vlakem zpět do CHURU. Prohlídka starobylého biskupského města s cennou katedrálou. Návrat do hotelu.

3. den:

Po snídani cesta po unikátní Linii Albula (točité tunely, Landwasserviadukt aj.) do MORTERATSCH (vycházka k čelu ledovce, návštěva sýrárny). Přejezd přes SEDLO BERNINA (2 253 m n.m.) s výhledem na Piz Bernina (4 049 m n.m.) po stejnojmenné linii a údolím Valposchiavo (Brusio: točitý viadukt) do italského města TIRAN. Prohlídka staré čtvrti a renesančního poutního chrámu MADONA DI TIRANO. Návrat vlakem do hotelu opět po linii Bernina.

4. den:

Po snídani cesta do Horního Engadinu do proslulého střediska ST. MORITZ (Sv. Mořic). Prohlídka, volný čas. Vyhlídková jízda Horním a Dolním Engadinem na konečnou Rhétské dráhy (stanice Scuol) a zpět do ARDEZU - prohlídka malebného starého městečka s domy zdobenými sgraffitem. Průjezd tunelem VEREINA (nejdelší úzkozozchodný železniční tunel na světě) do dalšího slavného střediska DAVOSU. Prohlídka kostela sv. Jana Giacomettiho vitrážemi, pro zájemce vyjížďka zubačkou CHATZALP, dějiště románu Kouzelný vrch. Zpáteční cesta údolím Prättigau do Landquartu k autobusu. Noční přejezd zpět do ČR.

5. den:

Dopoledne návrat do ČR.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem,3x ubytování v hotelu se snídaní, služby průvodce a TŘÍDENNÍ VLAKOVOU JÍZDENKU.