Itálie zájezd za gastronomií a vínem

Itálie zájezd za gastronomií a vínem

POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

__________________________________________________________________________ 

Soave - Asti - Barolo - Barbaresco - Alba - Bergamo - Torino - Eataly 

Již tradiční podzimní cesta za poznáním kulturních a gastronomických pokladů Piemontu, jednoho z nejzajímavějších regionů Itálie. Exkurze v manufaktuře zpracovávající vzácné bílé lanýže, návštěva světoznámého festivalu šneků, festivalu věnovaného hovězímu skotu vzácné piemontské rady a mnoho dalšího. Doprava autobusem, odjezd z Olomouce. Ubytování zajištěno v hotelu se snídaní. Bez nočního přejezdu! 

NEZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU

 

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR do Itálie. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovalým opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně. Ubytování v hotelu.

2. den:

Dopoledne prohlídka starobylého středověkého BERGAMA (tzv. Horní město s unikátními středověkými a renesančními památkami a několika historickými kavárnami z 15.-19. století; UNESCO). Přejezd do Piemontu na RÝŽOVÉ PLANTÁŽE v okolí Vercelli: exkurze v rodinné manufaktuře vyvážející nejkvalitnější rýži na světě. Degustace pravého risotta, možnost nákupu rýže a výrobků z ní. Pokračování do ASTI, města známého lehkým sladkým vínem Moscato d´Asti a šumivými víny. Krátká prohlídka města, volný čas na ochutnávání vín, nákupy popř. na večeři. Návrat do hotelu.

3. den:

V SAVIGLIANU navštívíte biennale MADAMA LA PIEMONTEISA, festival věnovaný hovězímu ze skotu tzv. piemontské rasy, RAZZA PIEMONTESE. Ochutnáte místní speciality ze vzácného hovězího a prohlédnete si půvabné městečko. Prohlédnete si i nedaleké středověké CHERASCO s šachovnicovým půdorysem, poutním chrámem Madona del Popolo a starou cukrárnou Barbero a zúčastníte se nejdůležitějšího italského FESTIVALU ŠNEKŮ. Pro zájemce rezervujeme večeři v osvědčené restauraci (menu se šneky nebo bez šneků). Návrat do hotelu.

4. den:

Zastávka v městečku BARBARESCO, možnost nákupu zdejšího slavného vína, vyhlídková jízda proslulou vinařskou oblastí BAROLO, degustace vína a exkurze v rodinné vinařské firmě, procházka městečkem Barolo a možnost návštěvy Muzea vína. Nedaleko Alby exkurze v manufaktuře, kde se zpracovávají vzácné bílé LANÝŽE - ochutnávka a hledání lanýžů v lesíku s "trifulau" a jeho psem. Odpoledne a v podvečer prohlídka historického jádra ALBY (pozůstatky po starých Římanech, středověké rodové věže, katedrála, aj.). Přejezd na ubytování v oblasti Torina. Pro zájemce návštěva největšího gastronomického nákupního centra na světě EATALY, jehož součástí je i Muzeum vermutu Carpano a několik restaurací. Eataly není hypermarket, nýbrž moderní tržnice s výrobky producentů sdružených v organizaci Slowfood. Naproti stojí slavná avantgardní továrna Fiatu LINGOTTO z let 1916-1923.

5. den:

Celodenní pobyt v TURÍNĚ (Torino), bývalém hlavním městě Savojska, království Sardinie-Piemont a Itálie, milionové metropoli kávy a čokolády s širokými bulváry, historickými kavárnami a svéráznými barokními památkami. Ráno vyjížďka k BAZILICE SUPERGA, monumentálnímu baroknímu chrámu, v němž se nachází hrobka sardinsko-piemotských králů, a z jehož terasy se naskýtá krásná vyhlídka na město. V centru prohlídka památek se zastávkami u historických podniků (možnost ochutnat nugát, karamely, zmrzlinu, tramezzini, vše podle starých receptur). Ve volném čase si budete moci prohlédnout např. Královský palác (UNESCO), Egyptské muzeum (druhé největší na světě), nově otevřenou Savojskou galerii nebo ochutnat piemonstské sladkosti v některé ze slavných historických kaváren a cukráren (Baratti&Milano, Stratta, Al Bicerin, San Carlo, apod.). Kolem 21.00 odjezd do ČR.

6. den:

Návrat do ČR v dopoledních hodinách. 

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu se snídaní, služby průvodce.